• Endoskopia je dobre prepracovaná diagnostická a terapeutická metóda, ktorá využíva flexibilnú optiku ( endoskopy, resp. videoendoskopy ) na vyšetrovanie tráviaceho traktu.

    Endoskopické vyšetrenia a zákroky môže vykonávať atestovaný gastroenterológ, atestovaný lekrá z chirurgie a vnútorného lekárstva, ktorý má príslušný certifikát.


    Prečítaj si celý článok »

  • U pacientov s ochorením pažeráka, žalúdka a dvanástnika je pri diagnostike najvýťažnejšia tzv. ezofagogastroduodenoskopia – tzv. GFS – t.j. endoskopické vyšetrenie pažeráka, žalúdka a dvanástnika. Je to základná diagnostická metóda pri nezhubných aj pri zhubných ochoreniach. Okrem toho GFS je aj terapeutickou metódou, kedy mnohkrát vyrieši mnohé ochorenia bez nutnosti operácie. Prečítaj si celý článok »

  • Kolonoskopia je diagnostická a terapeutická metóda na ochorenia hrubého čreva a konečníka.

    Diagnostikujú sa ňou nezhubné aj zhubné ochorenia konečníka a hrubého čreva. Terapeuticky sa najčastejšie odstraňujú polypy. Prečítaj si celý článok »

  • Závažnejšie ochorenia tenkého čreva sú raritné ochorenia. Pokiaľ však pacient má potiaže a vyšetrenie ezofagogastroskopické a prípadne aj kolonoskopické sú negatívne a je predpoklad že ide o ochorenie črevného traktu, môže byť problém aj v tenkom čreve.  Na vyšetrenie tenkého čreva slúžia dve základné vyšetrovacie metódy a to CT enteroklýza a enteroskopia – t. j. endoskopické vyšetrenie tenkého čreva, ktoré môže byť nielen diagnostickou ale aj terapeutickou metódou. Prečítaj si celý článok »